Ako zabaliť darček? Naše tipy vám pomôžu | Ahooy.sk

Ako zabaliť darček? Poradíme vám

Autor:

Dátum: 2021-09-21 17:55:22

Balenie darčekov môže byť pre niektorých ľudí problematické. Doma, samozrejme, nikdy nemáme dostatočné množstvo baliaceho papiera so správnym motívom (a použiť ten vianočný naozaj v auguste nechceme), a lepiaca páska vždy dôjde v tom momente, keď sa nám konečne s nechtom podarí nájsť jej koniec. V dnešnom článku sa vás pokúsime inšpirovať niekoľkými originálnymi metódami balenia darčekov.

Ako zabaliť darček

V prvom rade si treba premyslieť, či darček naozaj treba nejako dodatočne baliť. Ak chceme myslieť aj na planétu, nezmyselné míňanie papiera, igelitov a plastov je veľké aj bez toho, aby sme zabalenú, novo-kúpenú vec balili do ďalšieho obalu. Ak chcete nejaký predmet vizuálne oddeliť od iných a jasne zdôrazniť, že je to darček, stačí, ak naň priviažete jednoduchú mašľu. Ak ste sa pre balenie darčeka rozhodli, rozložte si baliaci papier na stôl tak, aby ste naň mohli vložiť váš darček. Teraz máte predstavu o veľkosti vášho darčeka a môžete baliaci papier odstrihnúť tak, aby ste mali dostatočný priestor po všetkých stranách. Treba počítať s obalením darčeka z každej strany a myslieť aj na rezervu. Akonáhle by ste mali odstrihnutú dostatočnú časť baliaceho papiera, preložte papier z jednej aj z druhej strany. Následne z vrchnej a spodnej časti môžete papier preložiť tiež však tak, že jeho koncové rohy sklopíte smerom dovnútra. Týmto spôsobom zabránite tomu, aby boli viditeľné stopy po strihaní papiera alebo aby bola vidno aj vnútorná - často biela strana papiera na zabalenom darčeku. Následne všetky časti prilepte lepiacou páskou a darček je krásne zabalený.

Balenie do bavlnenej tašky

Zabaliť darček môžete aj do praktickej bavlnenej tašky, ktorá je darčekom aj sama o sebe. Vďaka originálnej potlači poviete obdarovanému, že ho máte radi aj bez slov. Navyše, bavlnené tašky po rozbalení nemusí skončiť v odpadovom koši ako bežný baliaci papier. Minimalizujete tak odpad a šetríte prírodu. V našej ponuke nájdete jedinečné tašky s originálnym dizajnom pre celú rodinu.

Balenie do pohárov

Niektoré slovenské obchody už dávnejšie zaviedli originálny spôsob balenia tovaru do zaváraninových pohárov. V tých si môžete odniesť domov aj potraviny alebo kozmetiku z mnohých bezobalových obchodov. Existuje však ešte originálnejší spôsob, ako zabaliť darček. Ak chcete napríklad kúpiť ocinovi tričko s motívom piva alebo s nejakým pivným citátom, jednoducho ho zrolujte a zabaľte do pivného krígľa. Dostane tak dva pivné darčeky v jednom.

Obal, ktorý treba rozbiť

Tričká s potlačou sú nerozbitným darčekom, ktorý môžete zabaliť skutočne originálnym spôsobom. V obľube je napríklad stĺkanie malých debničiek z balzového dreva, ktoré treba vypáčiť s páčidlom. Rovnako môžete vymodelovať darčekovú krabicu zo sadry či z hliny. Podobne, ako prasiatko s úsporami, takýto obal treba vždy robiť hrubou silou, čo môže byť na oslave zábavným momentom.

Trendy sú aj prírodné obaly

Ľanové, konopné alebo žihľavové vrecko, drevená krabička vystlaná slamou, taška z kompostovateľného papiera. Možností prírodných obalov je naozaj neúrekom a je len na vás, ktorý obal si vyberiete. Skvelé je, že tieto obaly nezaťažujú životné prostredie a väčšinou ich môžete použiť aj opakovane.

A ako ten darček vybrať?

Niektorí ľudia si s balením darčekom vôbec nerobia starosti, no majú problém s výberom správneho daru pre konkrétnu osobu. V našej ponuke nájdete širokú paletu tričiek s rôznymi motívmi aj citátmi, ktoré potešia naozaj každého. Ak máte pocit, že darček, ktorý ste vybrali, nie je dostatočný či originálny, tričko z našej ponuky to určite napraví.